• خانه
  • اخبار
  • آمازون با شکایت ضد انحصاری جدیدی روبرو است که توسط کالیفرنیا AG به دلیل اقدامات ضد رقابتی مطرح شده است.

آمازون با شکایت ضد انحصاری جدیدی روبرو است که توسط کالیفرنیا AG به دلیل اقدامات ضد رقابتی مطرح شده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون با شکایت ضد انحصاری جدیدی روبرو است که توسط کالیفرنیا AG به دلیل اقدامات ضد رقابتی مطرح شده است.

آمازون با شکایت ضد انحصاری جدیدی روبرو است که توسط کالیفرنیا AG به دلیل اقدامات ضد رقابتی مطرح شده است.
(عکس فایل brooztechnology)

کالیفرنیا روز چهارشنبه علیه آمازون شکایت کرد که غول فناوری را به نقض قوانین ضد انحصار متهم کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال، آمازون در سال‌های اخیر با نظارت فزاینده‌ای از سوی سازمان‌های دولتی در سرتاسر جهان مواجه شده است، اما این دعوی حقوقی نشان‌دهنده «بزرگ‌ترین چالش قانونی آمازون تاکنون» است.

شکایتی که در دادگاه عالی سانفرانسیسکو ارائه شده است، ادعا می‌کند که آمازون فروشندگان و تامین‌کنندگان شخص ثالث را مجبور می‌کند تا «توافق‌نامه‌های قیمت ضدرقابتی» را امضا کنند که ظاهراً آنها را از عرضه محصولات خود با قیمت‌های پایین‌تر در سایت‌های رقیب باز می‌دارد و «تحریم‌های شدید» را اعمال می‌کند. در صورت نقض در این دادخواست ادعا شده است که این توافقنامه ها “آمازون را از رقابت قیمت ایزوله می کند، سلطه آمازون را مستحکم می کند، از رقابت موثر جلوگیری می کند و به مصرف کنندگان و اقتصاد کالیفرنیا آسیب می رساند.”

در این کتاب آمده است: «بدون رقابت قیمتی اساسی، بدون اینکه سایت‌های آنلاین مختلف تلاش کنند با قیمت‌های پایین‌تر از یکدیگر پیشی بگیرند، قیمت‌ها به طور مصنوعی در سطوح بالاتر از بازار رقابتی تثبیت می‌شوند. سایت‌های رقابتی مانند یک بازار رقابتی، قیمت‌های پایین‌تری ارائه نمی‌دهند، نه به این دلیل که آمازون با موفقیت رقابت می‌کند، نه به این دلیل که آمازون خرده‌فروش و بازار کارآمدتری است، بلکه به این دلیل که آمازون طبق قرارداد آن را ممنوع کرده است.»

کت و شلواری که از یک تحقیق دو سالهبه دنبال مسدود کردن آمازون از اجرای چنین سیاست‌هایی است و از این شرکت می‌خواهد که برای اطمینان از رعایت آن، علاوه بر یک جریمه مدنی 2500 دلاری برای هر نقض قوانین رقابت کالیفرنیا، نظارت شود.

واقعیت این است: بسیاری از محصولاتی که ما آنلاین می‌خریم ارزان‌تر خواهند بود اگر نیروهای بازار محدود نبودند. راب بونتا، شرکت کالیفرنیا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: با شکایت امروز، ما در حال مبارزه هستیم. ما اجازه نخواهیم داد که آمازون بازار را به بهای مصرف کنندگان کالیفرنیا، صاحبان مشاغل کوچک و اقتصاد منصفانه و رقابتی خم کند.

آمازون سال گذشته با شکایت مشابهی روبرو شد که توسط ناحیه کلمبیا تنظیم شد که توسط یک قاضی منطقه رد شد و اکنون در دادگاه تجدید نظر است. این شکایت عمدتاً بر اساس یافته‌های گزارش ضدتراست مجلس نمایندگان ایالات متحده در سال 2020 بود.

ما برای نظر دادن با آمازون تماس گرفتیم.

کت و شلوار کامل را در زیر بخوانید:

کالیفرنیا AG از آمازون، … توسط brooztechnology شکایت کرد