آمازون اولین سرمایه گذاری خود را در شرکت های سرمایه گذاری خارجی انجام می دهد و 150 میلیون دلار به بنیانگذاران کم نمایندگی اختصاص می دهد.

آمازون اولین سرمایه گذاری خود را در شرکت های سرمایه گذاری خارجی انجام می دهد و 150 میلیون دلار به بنیانگذاران کم نمایندگی اختصاص می دهد.

مقر آمازون در سیاتل. (عکس از brooztechnology)

آمازون ابتکار جدیدی را در زمینه تنوع به نام سرمایه کاتالیزوری آمازون اعلام کرده است که به کارآفرینان دارای نمایندگی کمتر کمک مالی می کند.

رویترز گزارش داد که این برنامه 150 میلیون دلاری نشان دهنده اولین باری است که آمازون پول را پشت سر شرکت های سرمایه گذاری خارجی خارج می کند. این بودجه از بیش از 10 صندوق و بیش از 200 استارتاپ در سال آینده حمایت خواهد کرد. آمازون علاوه بر پول نقد، به مدیران و کارمندان نیز دسترسی خواهد داشت.

پیتر کراویک، معاون ارشد توسعه شرکت‌های جهانی آمازون، در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این شرکت‌ها و بنیان‌گذاران آن‌ها مانند دیگران به سرمایه دسترسی دارند».

برخی از وجوه دریافتی از آمازون شامل Collide Capital است. افزایش صندوق آینده؛ مشارکت سرمایه گذاری؛ و Techstars Rising Stars Fund.

این برنامه بر پایه دیگر طرح‌های اخیر تنوع آمازون، از جمله شتابدهنده AWS Impact، که از استارت‌آپ‌هایی که توسط بنیان‌گذاران کم نمایندگی رهبری می‌شوند، پشتیبانی می‌کند و شتاب‌دهنده کسب‌وکار سیاه 150 میلیون دلاری آن که سال گذشته رونمایی شد، ساخته شده است.

در سال های اخیر، آمازون با اتهامات تبعیض نژادی، هم در سطح شرکت ها و هم در انبارها مواجه شده است. کارمندان سال گذشته شکایت های متعددی را مطرح کردند و ادعا کردند که شرکت به طور سیستماتیک گروه های اقلیت را برای ارتقاء به نفع کارمندان سفیدپوست دور زده است.

آمازون پیشرفت هایی را در افزایش تعداد کارمندانی که در پست های شرکتی حضور ندارند نشان داده است. بر اساس جدیدترین داده های شرکت تا 31 دسامبر، درصد زنان در نقش های افسری شرکتی (سطح 4 – سطح 7) از 31.4 درصد در سال 2020 به 32.7 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. درصد کارمندان سیاه پوست و اسپانیایی از 7.2 درصد افزایش یافته است. و به ترتیب 7.5 تا 8.5 و 8.7 درصد.

پست‌های اجرایی (سطح 8) در شرکت دارای تنوع کمتری هستند و رهبران اجرایی زن 24 درصد را تشکیل می‌دهند، از 22.8 درصد در سال قبل. مدیران سیاهپوست 5.5 درصد از مدیران ارشد و 4.5 درصد از مدیران ارشد اسپانیایی تبار را تشکیل می دادند که این رقم در سال گذشته 3.8 درصد و 3.9 درصد بود.

آلیشیا بولر-دیویس و دیو بوزمن، رهبران سیاه پوست آمازون که به نظارت بر عملیات تجارت الکترونیکی شرکت کمک کردند، اوایل سال جاری را ترک کردند.