• خانه
  • اخبار
  • آمازون استخدام شرکت های بزرگ را برای «چند ماه آینده» متوقف می کند

آمازون استخدام شرکت های بزرگ را برای «چند ماه آینده» متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون استخدام شرکت های بزرگ را برای «چند ماه آینده» متوقف می کند

آمازون استخدام شرکت های بزرگ را برای «چند ماه آینده» متوقف می کند
یک سگ راهرو تنها از پارک نزدیک The Spheres در محوطه مرکزی آمازون استفاده می کند. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

آمازون در حال تعلیق استخدام در کل نیروی کار شرکتی خود است، زیرا این شرکت در حال پیشروی در یک اقتصاد متزلزل است که شرکت های فناوری را مجبور به کاهش هزینه ها می کند.

رهبر منابع انسانی آمازون نوشت: «در شرایط نامشخص اقتصاد و با توجه به تعداد افرادی که در چند سال گذشته استخدام کرده‌ایم، اندی و تیم S تصمیم گرفتند این هفته استخدام‌های افزایشی جدید را در نیروی کار شرکت خود متوقف کنند.» بت گالتی در یادداشتی به کارمندان پنجشنبه.

وی افزود: ما قبلاً این کار را در چند هفته اخیر در چندین تجارت خود انجام داده ایم و سایر مشاغل خود را نیز به این رویکرد اضافه کرده ایم. ما پیش‌بینی می‌کنیم که این توقف را برای چند ماه آینده حفظ کنیم و به نظارت بر آنچه در اقتصاد و تجارت می‌بینیم ادامه می‌دهیم تا آن‌طور که فکر می‌کنیم منطقی است، آن را تنظیم کنیم.»

گالتی گفت که این شرکت نقش هایی را برای جایگزینی کارکنانی که ترک می کنند را پر می کند و افراد را به تدریج در “برخی مکان های هدفمند” استخدام می کند.

آمازون ماه گذشته اعلام کرد که استخدام در کسب و کار خرده فروشی خود را متوقف می کند.

برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون هفته گذشته به تحلیلگران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد آهسته تر” به دلیل افزایش باد مخالف ارز، تورم جهانی، افزایش قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

آمازون در طول همه گیری همه گیر شروع به استخدام برای پاسخگویی به تقاضا کرد زیرا افراد بیشتری به صورت آنلاین خرید می کردند.

اما تعداد کارکنان این شرکت در سه ماهه سوم تنها 21000 نفر افزایش یافت. این در مقایسه با 133000 کارگر اضافی در دوره قبل و 248500 کارگر در سه ماهه سوم سال 2020 است.

کل نیروی کار مستقیم آمازون اکنون 1.54 میلیون نفر است. این شرکت 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند، از جمله کارگران انبار.

سهام غول فناوری مستقر در سیاتل هفته گذشته پس از انتشار دستورالعمل‌های کمتر از حد انتظار برای سه ماهه تعطیلات، نزدیک به 20 درصد سقوط کرد.

آمازون به لیست بلندبالایی از شرکت هایی می پیوندد که در طول رکود اقتصادی، استخدام یا کاهش مشاغل را کاهش داده اند. بر اساس گزارش ها، اخراج کارکنان این هفته بر Lyft، Opendoor و Stripe تأثیر گذاشت.

علاوه بر توقف استخدام، آمازون در حال تعدیل پرسنل در بخش‌های خاص، تعطیلی بخش‌های مختلف و کاهش محصولات است، حتی در حالی که همچنان برای خریدهای غول‌پیکر هزینه می‌کند.

در اینجا یادداشت کامل گالتی به کارمندان آمده است:

با نامطمئن بودن اقتصاد و با توجه به تعداد افرادی که در چند سال گذشته استخدام کرده‌ایم، اندی و تیم S این هفته تصمیم گرفتند که استخدام‌های افزایشی جدید را در نیروی کار شرکت خود متوقف کنند. ما قبلاً این کار را در چندین مورد از مشاغل خود در هفته های اخیر انجام داده ایم و سایر مشاغل خود را به این رویکرد اضافه کرده ایم. ما پیش‌بینی می‌کنیم که این وقفه را برای چند ماه آینده حفظ کنیم و به نظارت بر آنچه در اقتصاد و تجارت می‌بینیم ادامه خواهیم داد تا آن‌طور که صلاح می‌دانیم تنظیم کنیم. به طور کلی، بسته به کسب و کار یا حوزه شرکت، ما برای جایگزینی کارمندانی که به سمت فرصت‌های جدید حرکت می‌کنند، استخدام می‌کنیم و برخی از موقعیت‌های هدفمند وجود دارد که در آنها به استخدام افراد به صورت تدریجی ادامه می‌دهیم.

ما با یک محیط اقتصاد کلان غیرمعمول روبرو هستیم و می خواهیم با نگرش دقیق به این اقتصاد، استخدام و سرمایه گذاری خود را متعادل کنیم. این اولین بار نیست که ما در گذشته با اقتصادهای نامطمئن و چالش برانگیز مواجه شده ایم. در حالی که چند سالی بود که تعداد کارمان را به طور گسترده افزایش دادیم، سال‌هایی هم بود که کمربندمان را سفت کردیم و از نظر تعداد افرادی که اضافه کردیم ساده‌تر بودیم. با توجه به اینکه افراد کمتری در این زمان استخدام می شوند، این امر باید به هر تیم امکان دهد تا آنچه را که برای مشتریان و کسب و کار مهم است اولویت بندی کند و بهره وری بیشتری داشته باشد.

ما همچنان قصد داریم تعداد قابل توجهی از افراد را در سال 2023 استخدام کنیم و از سرمایه گذاری های قابل توجه خود در مشاغل بزرگتر و همچنین ابتکارات جدیدتر مانند Prime Video، Alexa، Grocery، Kuiper، Zoox و Healthcare هیجان زده باقی می مانیم.

اگر سؤالی در مورد اینکه این وقفه در استخدام برای چند ماه آینده چگونه بر تیم شما تأثیر می گذارد، دارید، لطفاً در روزهای آینده با مدیر خود صحبت کنید.

بث