• خانه
  • اخبار
  • آمازون از هزاران مدیر گروه فیس بوک به دلیل بررسی های جعلی شکایت کرده است

آمازون از هزاران مدیر گروه فیس بوک به دلیل بررسی های جعلی شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون از هزاران مدیر گروه فیس بوک به دلیل بررسی های جعلی شکایت کرده است

آمازون از هزاران مدیر گروه فیس بوک به دلیل بررسی های جعلی شکایت کرده است
یکی از گروه های فیس بوک که در شکایت آمازون علیه مدیران گروه های فیس بوک به دلیل بررسی های جعلی نام برده شده است. (تصویر از طریق سند)

آمازون در یک شکایت جدید که بیش از 10000 مدیر گروه فیس بوک را هدف قرار داده است، نظرات جعلی را در بازار خود هدف قرار داده است.

این شکایت که این هفته در دادگاه عالی شهرستان کینگ در سیاتل ثبت شد، آخرین تلاش غول تجارت الکترونیک برای سرکوب نقدهای جعلی است.

آمازون ادعا می کند که مدیران گروه فیس بوک بازارهایی را برای خرید و فروش نقدهای جعلی راه اندازی می کنند. طبق این دادخواست، آنها به طور فعال از مشتریان آمازون کلاهبرداری می کنند و برند آمازون را برای سود خود و همچنین سود فروشندگان نادرستی که خدمات آنها را خریداری می کنند، لکه دار می کنند.

این پرونده مدیران فیس بوک را شناسایی کرد که در ازای پرداخت تا سقف 10 دلار برای هر بررسی، بازبینی 5 ستاره را به فروشندگان تضمین می کردند. آمازون گفت که برخی از مدیران در ازای محصولات رایگان، نظرات جعلی را ترتیب می دهند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، آمازون اعلام کرد که بیش از 12000 کارمند دارد که در فروشگاه های خود بر روی کلاهبرداری و سوء استفاده کار می کنند. بیش از 10000 گروه بررسی جعلی را در متای مادر فیسبوک گزارش کرده و بیش از 200 میلیون بررسی جعلی مشکوک را در سال 2020 متوقف کرده است.

غول فناوری مستقر در سیاتل می گوید با فیس بوک همکاری می کند تا این گروه ها را تعطیل کند، اما گروه های جدیدی که نظرات جعلی ارائه می دهند همچنان ظاهر می شوند.

دارمش مهتا، معاون فروش شرکت‌های وابسته آمازون در بیانیه‌ای گفت: «تیم‌های ما میلیون‌ها بررسی مشکوک را قبل از اینکه توسط مشتریان مشاهده شوند متوقف می‌کنند و این شکایت یک گام فراتر می‌رود تا عاملان فعال در رسانه‌های اجتماعی را افشا کند».

سال گذشته، یک تنظیم کننده بریتانیا تحقیقاتی را برای ارزیابی اینکه آیا آمازون و گوگل به اندازه کافی برای مقابله با بررسی های جعلی انجام می دهند که می تواند رتبه بندی محصول یا رتبه بندی جستجو را افزایش دهد، آغاز کرد.

در اوایل سال جاری، آمازون شکایت جداگانه‌ای علیه دو سایتی که ادعا می‌کند میانجی‌گری تعداد زیادی از بررسی‌های فریبکارانه و گمراه‌کننده محصولات را انجام داده است، تنظیم کرد.

این شکایت ها کمپین حقوقی را ادامه می دهد که قدمت آن نزدیک به هفت سال است. آمازون اولین شکایت خود را به دلیل بررسی های جعلی در آوریل 2015 ثبت کرد.