• خانه
  • اخبار
  • آمازون از سوخت های کربن بسیار کم برای محدود کردن تأثیرات آب و هوای تحویل استفاده می کند

آمازون از سوخت های کربن بسیار کم برای محدود کردن تأثیرات آب و هوای تحویل استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون از سوخت های کربن بسیار کم برای محدود کردن تأثیرات آب و هوای تحویل استفاده می کند

آمازون از سوخت های کربن بسیار کم برای محدود کردن تأثیرات آب و هوای تحویل استفاده می کند
یک کامیون آمازون پرایم در بین ایالتی 5 در واشنگتن به سمت شمال حرکت می کند. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

آمازون امروز قراردادی را با شرکت سازنده سوخت کم کربن اینفینیوم برای خرید بخشی از «سوخت الکتریکی» خود برای تامین انرژی کامیون‌ها از اوایل سال آینده اعلام کرد. این مشارکت گام دیگری در مسیر غول فناوری برای مهار افزایش انتشار کربن است.

اینفینیوم جایگزین دیزل کافی برای 5 میلیون مایل سفر در سال را فراهم می کند. سوخت الکتریکی در جنوب کالیفرنیا برای تامین انرژی “ناوگان مایل میانی” آمازون استفاده خواهد شد، که شامل کامیون های مسافت طولانی است که سفارشات مشتری را از تامین کنندگان و مراکز تامین کالا به تاسیساتی که برای مرتب سازی و ارسال اقلام برای تحویل استفاده می شود، منتقل می کند.

این شرکت مشخص نکرد که این معامله چقدر از مصرف سوخت خود را نشان می دهد. اما دانیل گراس، مدیر صندوق تعهدات آب و هوایی آمازون، 5 میلیون مایل را “عدد بسیار قابل توجهی” خواند.

گروس به brooztechnology گفت: «این واقعاً شروع رابطه ما با Infinium و همچنین شروع استفاده ما از سوخت الکترونیکی و همچنین سایر جایگزین‌های دیزلی است.»

سه سال پیش، جف بزوس، بنیانگذار آمازون، The Climate Pledge را اعلام کرد، تعهد این شرکت برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2040. از آن زمان، بیش از 375 شرکت در سراسر جهان این تعهد را امضا کرده اند. امضاکنندگان اخیر عبارتند از سیاتل استورم، اولین تیم WNBA که به آن ملحق شد، و Impossible Foods، یک شرکت گوشت مصنوعی با حمایت بیل گیتس.

با این حال، تحقیقات نشان می دهد که شرکت ها برای پیشرفت در این اهداف و سایر اهداف آب و هوایی تلاش می کنند. خود آمازون شاهد رشد ثابتی در ردپای کربن خود بوده است، حتی با کاهش شدت انتشار – میزان کربن آزاد شده نسبت به درآمد ناخالصی که تولید می کند.

آمازون صندوق تعهد اقلیمی 2 میلیارد دلاری خود را برای حمایت از شرکت هایی که می توانند به آن در رسیدن به هدفش کمک کنند راه اندازی کرد. Infinium یکی از 18 سرمایه گذاری تاکنون است. این شرکت مستقر در ساکرامنتو، کالیفرنیا، انواع سوخت های الکتریکی تولید می کند. جایگزین دیزل از دی اکسید کربن گرفته شده از یک منبع صنعتی تولید می شود که سپس با هیدروژن تولید شده از انرژی پاک ترکیب می شود.

اینفینیوم گفت: اعتقاد بر این است که این سوخت انتشار گازهای گلخانه ای را تا 95 درصد در مقایسه با دیزل تولید شده از سوخت های فسیلی کاهش می دهد.

گروس گفت، اگرچه بدون کربن نیست، اما آمازون از کاهش کربنی که سوخت الکترونیکی فراهم می کند و این واقعیت که می توان از آن در ناوگان فعلی شرکت بدون هیچ تغییری در موتور استفاده کرد، خرسند است.

برای کاهش انتشار کربن از آخرین مایل تحویل – مرحله از مرکز تکمیل تا مشتری – آمازون 100000 ون تحویل الکتریکی را از Rivian سفارش داد که در تابستان امسال شروع به کار کرد. این شرکت همچنین قراردادی برای خرید ون های مارک Ram دارد. این وسایل نقلیه با باتری راه‌حلی مناسب برای مسیرهای کوتاه‌تر هستند، اما برای کامیون‌های بزرگ‌تر و مسافت طولانی‌تر که برای یک مایل متوسط ​​مورد نیاز است، مناسب‌تر نیستند.

اینفینیوم سوخت را در یک تاسیسات جدید در تگزاس تولید خواهد کرد و بیشتر خروجی سایت به آمازون خواهد رفت.

رابرت شوتزل، مدیرعامل اینفینیوم گفت: «این یک نقطه عطف بزرگ است.

این شرکت در حال توسعه پروژه سوخت الکتریکی دیگری در فرانسه است. همچنین سوخت پایدار هوانوردی یا SAF تولید خواهد کرد. برای جلوگیری از بدترین تأثیرات آب و هوایی ضروری است که صنایع را از عملیات انتشار کربن دور کنیم. مقیاس انرژی پاک مورد نیاز بسیار زیاد است.

شوتزل در مورد تأسیسات تگزاس گفت: «ما باید ظرفیت بیشتری را به بازار بیاوریم، بسیار بزرگتر از این پروژه».

او و گراس توافق کردند که مشارکت هایی مانند آنها می تواند بخشی از این رشد را ایجاد کند. گراس گفت، صندوق تعهد آب و هوا به کارآفرینان کمک می کند تا فناوری خود را توسعه دهند و شرکت های خود را رشد دهند، و سپس آمازون می تواند یک گام جلوتر بردارد.

او گفت: «بهترین راهی که می‌توانیم حمایت خود را نشان دهیم، فقط سرمایه‌گذاری پول نیست، بلکه خرید محصول آنها و کمک به آنها برای گسترش این تجارت است.»