• خانه
  • اخبار
  • آمازون از تنظیم‌کننده‌های ایالت واشنگتن شکایت می‌کند و ادعا می‌کند که نقض قانون اساسی در پرونده ایمنی انبار است

آمازون از تنظیم‌کننده‌های ایالت واشنگتن شکایت می‌کند و ادعا می‌کند که نقض قانون اساسی در پرونده ایمنی انبار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون از تنظیم‌کننده‌های ایالت واشنگتن شکایت می‌کند و ادعا می‌کند که نقض قانون اساسی در پرونده ایمنی انبار است

آمازون از تنظیم‌کننده‌های ایالت واشنگتن شکایت می‌کند و ادعا می‌کند که نقض قانون اساسی در پرونده ایمنی انبار است
این پرونده بر روی مرکز انجام آمازون در کنت، واشنگتن متمرکز است (عکس فایل brooztechnology/Kevin Lisota)

آمازون روز دوشنبه از وزارت کار و صنایع ایالت واشنگتن (L&I) شکایت کرد و از یک قاضی فدرال خواست تا اعلام کند که روند این ایالت برای رسیدگی به اتهامات مربوط به مشکلات جدی ایمنی محل کار، بند روند قانونی اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند.

این اختلاف ناشی از استنادی L&I است که در ماه مارس علیه آمازون در انبار پرچمدار این شرکت در کنت، واشنگتن، جنوب سیاتل صادر شد.

این دپارتمان دریافت که “بسیاری از مشاغل در آمازون شامل حرکات تکراری، بلند کردن، حمل کردن، چرخاندن و سایر کارهای فیزیکی هستند” و گفت که کارگران “مجبور هستند این وظایف را با سرعتی انجام دهند که خطر آسیب را افزایش دهد.”

L&I به دلیل نقل قول های مشابه در سه سایت دیگر آمازون، این تخلف را عمدی خواندم.

آمازون در حال اعتراض به همه استنادها و اعتراض به اتهامات است.

شکایت او که روز دوشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل تنظیم شد، بر ماده ای از قانون ایالتی تمرکز دارد که کارفرمایان را ملزم می کند تا برای رسیدگی به مشکلات ایمنی مشکوک که به عنوان نقض جدی، عمدی یا مکرر تلقی می شوند، حتی در زمانی که در انتظار تجدید نظر هستند، اقدام کنند.

معمولاً در حین درخواست تجدیدنظر، «تقویت کاهش» وجود دارد که به کارفرما اجازه می‌دهد تا برای بررسی و حل مسائل ادعایی در انتظار نتیجه منتظر بماند.

قانون ایالتی با «مجبور ساختن کارفرمایان مانند آمازون به تقبل بار مالی و عملیاتی قابل توجه برای کاهش خطرات احتمالی قبل از اینکه وزارتخانه نقض قوانین ایمنی در محل کار را نشان دهد و فرصت قابل توجهی برای کارفرمایان برای اعتراض به درخواست کاهش یا عدم ارائه فرصت قابل توجهی برای کارفرمایان فراهم کند، حقوق روند قانونی را نقض می کند. در مورد رد درخواست برای تعلیق تخفیف تجدید نظر کنید.

در یک انتشار خبری در 20 مارس، L&I گفت: «گزینه‌های متعددی را در اختیار آمازون قرار می‌دهد تا خطر آسیب را کاهش دهد. برخی از نمونه‌ها عبارتند از نصب سکوهای قابل تنظیم ارتفاع برای کاهش بلند کردن نامناسب، استفاده از تجهیزات برقی برای جابجایی پالت‌های سنگین و تنظیم یک سرعت کار ایمن برای هر فرآیند.

وی افزود: «از آنجایی که L&I از آمازون برای تخلفات مشابه در سه نقطه در واشنگتن استناد کرد، این شرکت از این خطرات آگاه است. بنابراین، آخرین تخلف به عنوان یک تخلف عمدی واجد شرایط است و مجازات قابل توجهی بالاتر از آنچه در نتیجه بازرسی های قبلی اعمال شده است، دارد. این شرکت هنوز تغییرات لازم را برای بهبود ایمنی محل کار انجام نداده است و پیوسته ارتباط بین سرعت کار و میزان آسیب را رد کرده است.

آمازون می گوید که این اتهامات “علیرغم عدم وجود استانداردهای ارگونومیک خاص در واشنگتن یا قوانین فدرال بهداشت و ایمنی شغلی” مطرح شده است.

این شکایت از دادگاه می‌خواهد تا «حکمی را صادر کند که وزارت را از الزام آمازون به اجرای اقدامات کاهش‌دهنده پرهزینه، سنگین و بالقوه غیرضروری منع می‌کند تا زمانی که وزارتخانه وظیفه خود را برای اثبات اینکه آمازون در واقع هرگونه مقررات ایمنی یا بهداشتی را نقض کرده است، انجام دهد».

برای نظر بیشتر با نمایندگان آمازون و L&I تماس گرفتیم.

این هم کت و شلوار آمازون:

WDWash._2_22-cv-01404_1_0 توسط brooztechnology در Scribd