• خانه
  • اخبار
  • آمازون، گوگل یا مایکروسافت؟ بوئینگ همه موارد فوق را برای خدمات رایانش ابری انتخاب می کند

آمازون، گوگل یا مایکروسافت؟ بوئینگ همه موارد فوق را برای خدمات رایانش ابری انتخاب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون، گوگل یا مایکروسافت؟ بوئینگ همه موارد فوق را برای خدمات رایانش ابری انتخاب می کند

آمازون، گوگل یا مایکروسافت؟ بوئینگ همه موارد فوق را برای خدمات رایانش ابری انتخاب می کند
مهندسان بوئینگ روی یک کامپیوتر جمع می شوند تا روی طراحی هواپیما کار کنند. (عکس از بوئینگ / باب فرگوسن)

رقابت میلیاردها دلار برای ارائه خدمات رایانش ابری به بوئینگ به پایان رسیده است و برنده … تقسیم سه جانبه است. بوئینگ امروز اعلام کرد که خدمات وب آمازون، گوگل کلود و مایکروسافت سهمی از این تجارت را به دست می آورند.

سوزان دونیز، مدیر ارشد اطلاعات بوئینگ و معاون ارشد فناوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده‌ها، در پستی در لینکدین، آن را “مشارکت چند ابری” نامید.

او نوشت: “این یک سرمایه گذاری قابل توجه در ابزارهای دیجیتال است که بوئینگ را برای 100 سال آینده فعال می کند.” “این مشارکت ها توانایی ما را برای آزمایش یک سیستم – یا یک هواپیما – صدها بار با استفاده از فناوری دوگانه دیجیتال قبل از اجرای آن تقویت می کند.

دونیس گفت که ابر گرا شدن به بوئینگ “مقیاس پذیری و انعطاف پذیری جهانی بدون نیاز به پیش بینی، تهیه، نگهداری و پرداخت برای سرورهای محلی” می دهد.

جزئیات مالی مشارکت چند ابری فاش نشده است.

از لحاظ تاریخی، اکثر برنامه‌های بوئینگ از طریق سرورهای داخلی که توسط بوئینگ یا شرکای خارجی اداره می‌شوند، میزبانی و نگهداری می‌شوند. می توان ادعا کرد که اینترانت وسیع بوئینگ راه را برای خدمات رایانش ابری امروزی هموار کرده است.

TA Wilson، رئیس کامپیوتر بوئینگ در سال 1970، زمانی که بوئینگ خدمات کامپیوتری تاسیس شد، گفت: “بازاریابی و خدمات کامپیوتری شامل یک روش کاملاً جدید برای انجام تجارت است.”

در سال‌های اخیر، بوئینگ از زیرساخت‌های رایانه‌ای قدیمی خود به ارائه‌دهندگان ابری روی آورده است. به عنوان مثال، در سال 2016، این شرکت مایکروسافت Azure را برای پردازش بخش قابل توجهی از برنامه های کاربردی تجزیه و تحلیل داده های هوانوردی تجاری خود انتخاب کرد.

در آن زمان، این یک “پیروزی قابل توجه” برای مایکروسافت تلقی می شد، اما بوئینگ همچنین روابط خود را با AWS، Google و سایر ارائه دهندگان ابری حفظ کرد.

برخی انتظار داشتند که بوئینگ در نتیجه فرآیند مناقصه که به تازگی به پایان رسیده، یک تامین کننده اصلی را انتخاب کند. سال گذشته، The Information به نقل از منابعی اعلام کرد که این معامله می تواند حداقل 1 میلیارد دلار در طول چندین سال هزینه داشته باشد – و اندی جسی، اکنون مدیر اجرایی آمازون، آن را “باید برنده” برای AWS می داند.

اما اگر بوئینگ یکی از اعضای سه گانه ابر را به دیگران ترجیح می دهد، مراقب است که دست خود را در انظار عمومی تکان ندهد – تا جایی که اعلامیه امروز این سه شرکت را به ترتیب حروف الفبا فهرست می کند. (اگر می دانید برنده بزرگ کیست، برای ما مشاوره ارسال کنید.)