• خانه
  • اخبار
  • آمازون، روبات ها و دیدگاه های مختلف در مورد اتوماسیون و آینده کار

آمازون، روبات ها و دیدگاه های مختلف در مورد اتوماسیون و آینده کار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون، روبات ها و دیدگاه های مختلف در مورد اتوماسیون و آینده کار

آمازون، روبات ها و دیدگاه های مختلف در مورد اتوماسیون و آینده کار
تای بردی، فن‌شناس ارشد آمازون رباتیک، با دیجیت، یک ربات ذخیره‌ساز دو پا که توسط Agility Robotics، شرکتی که آمازون در آن سرمایه‌گذاری کرده است، توسعه یافته است. و ربات ذخیره سازی جدید آمازون، پروتئوس، در پایین سمت راست، که می تواند در طبقه انبار با مردم حرکت کند. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

لاس وگاس – وقتی یک شرکت بتواند کارگر سیلیکونی و فولادی بی‌نقص را ایجاد کند، برای مشاغل، اقتصاد و تجارت چه اتفاقی می‌افتد؟ روبات‌های انبار جدید آمازون که در این هفته رونمایی شدند، می‌توانند عواقب ماندگاری برای این شرکت و نیروی کار آن در زمان حیاتی برای فناوری و نیروی کار داشته باشند.

آمازون علاوه بر توسعه و استقرار ناوگان ربات‌های خود، فناوری‌هایی را که در افق آینده قرار دارد زیر نظر دارد، همانطور که سرمایه‌گذاری آن در Agility Robotics، سازنده ربات ذخیره‌سازی دو پا به نام Digit نشان می‌دهد. (آمازون هنوز برنامه ای برای استفاده از Digit در عملیات خود اعلام نکرده است.)

آمازون می‌گوید که مزایای بلندمدت زیادی برای ایمنی، بهره‌وری و کارایی کارگران می‌بیند، به طوری که روبات‌ها در نهایت به مردم کمک می‌کنند تا کارهای بهتر و رضایت‌بخش‌تری انجام دهند، نه اینکه شغل‌شان را از بین ببرند. این شرکت به این واقعیت اشاره می‌کند که در دهه گذشته یک میلیون نفر را استخدام کرده است که بیش از دو برابر تعداد روبات‌هایی است که در فعالیت‌های خود فعالیت می‌کنند.

تای بردی، فن‌شناس ارشد آمازون رباتیک، با ارائه ربات‌های جدید این هفته در لاس‌وگاس در re: MARS، کنفرانس آمازون، گفت: «ما ماشین‌های خود را می‌سازیم تا انسان‌ها در مرکز جهان روباتیک قرار گیرند. روی ماشین ها آموزش، اتوماسیون، رباتیک و فضا.

وی افزود: در بالاترین سطح، در بالاترین سطح تلاش می کنیم تا توانمندی های انسانی را گسترش دهیم و همکاری بین انسان و ماشین ایجاد کنیم.

دیگران آن را از منظر دیگری می بینند. فیلیپ سو، رهبر سابق مهندسی نرم افزار در مایکروسافت و فیس بوک که در فصل اوج آمازون در سال گذشته کار می کرد، از پیشرفت های ایمنی وعده داده شده توسط ربات های جدید استقبال کرد و بر اساس تجربه خود با جنبش اتحادیه همدلی کرد.

با این حال، او می گوید، نادیده گرفتن مفاهیم عملی دشوار است.

سو گفت: «هرچه استانداردها و حمایت‌هایی که اتحادیه‌ها یا سایر تسهیلات برای کارگران ارائه می‌دهند، بیشتر باشد، انگیزه شرکتی مانند آمازون برای سرمایه‌گذاری سریع و پیاده‌سازی این نوع فناوری‌های حذف افزایش می‌یابد.

در این قسمت از پادکست brooztechnology که در سایت Amazon re: MARS در لاس وگاس ضبط شده است، با تای بردی از آمازون می نشینیم تا در مورد ربات های جدید صحبت کنیم. سپس وارد خط می‌شویم تا با مهمان اخیر پادکست brooztechnology، فیلیپ سو، دوباره ارتباط برقرار کنیم تا بفهمیم او پس از تماشای ارائه برادی در مورد همه این‌ها چه فکر می‌کند.

  • درباره تجربه فیلیپ سو در مجموعه پادکست 15 قسمتی او، اوج رستگاری، و در مصاحبه قبلی ما با پادکست brooztechnology که در 11 ژوئن منتشر شد، بیشتر بشنوید.
  • سخنرانی اصلی تای بردی، فن‌شناس ارشد آمازون رباتیک برای re: MARS را در اینجا ببینید و پوشش قبلی ما از روبات‌های جدید آمازون، از جمله ویدیوهای در حال اجرا را ببینید.

در پادکست های Apple، Google Podcasts، Spotify یا هر کجا که گوش می دهید، در بالا گوش دهید یا در brooztechnology مشترک شوید.