• خانه
  • اخبار
  • آلفابت مادر گوگل در جدیدترین اخراج 12000 شغل خود را برای ضربه زدن به صنعت فناوری کاهش می دهد.

آلفابت مادر گوگل در جدیدترین اخراج 12000 شغل خود را برای ضربه زدن به صنعت فناوری کاهش می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آلفابت مادر گوگل در جدیدترین اخراج 12000 شغل خود را برای ضربه زدن به صنعت فناوری کاهش می دهد.

آلفابت مادر گوگل در جدیدترین اخراج 12000 شغل خود را برای ضربه زدن به صنعت فناوری کاهش می دهد.
ساختمان اداری گوگل در South Lake Union در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

شرکت مادر گوگل، آلفابت، 12000 شغل یا حدود 6 درصد از نیروی کار جهانی خود را تعدیل می کند، زیرا به جدیدترین شرکت فناوری تبدیل می شود که مشاغل خود را در میان ترس از کند شدن اقتصاد کاهش می دهد.

ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت، این خبر را در ایمیلی به کارمندان در روز جمعه (پایین کامل) اعلام کرد.

پیچای نوشت: «در طول دو سال گذشته، دوره‌هایی از رشد چشمگیر را شاهد بوده‌ایم. برای تطبیق و تقویت این رشد، ما برای یک واقعیت اقتصادی متفاوت از واقعیتی که امروز با آن روبرو هستیم استخدام کرده ایم.»

پیچای گفت که این غول فناوری “بررسی دقیق حوزه ها و عملکردهای محصول” را انجام داده است و نقش هایی که در حال حذف هستند “متقابل الفبا، حوزه های محصول، عملکردها، ردیف ها و مناطق”.

نیروی کار آلفابت در طول همه گیری همه گیر افزایش یافت و تا سپتامبر سال گذشته به نزدیک به 187000 نفر رسید که از 119000 نفر در پایان سال 2019 افزایش یافت.

آلفابت مادر گوگل در جدیدترین اخراج 12000 شغل خود را برای ضربه زدن به صنعت فناوری کاهش می دهد.
دو تا از ساختمان‌های تکمیل‌شده در پردیس شهری کرکلند Google در کرکلند، واشنگتن، در آوریل ۲۰۲۲ (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

گوگل مستقر در سیلیکون ولی برای اولین بار بیش از 15 سال پیش فروشگاهی را در منطقه سیاتل راه اندازی کرد. این شرکت اکنون پردیس‌های گسترده‌ای را در محله‌های South Lake Union و Fremont سیاتل و در Kirkland، واشنگتن اداره می‌کند. بهار گذشته، طی یک تور brooztechnology از دفاتر جدید گوگل در کرکلند، این شرکت گفت که بیش از 7200 کارمند در منطقه دارد.

brooztechnology با آلفابت تماس گرفته است تا در مورد چگونگی تأثیر اخراج کارگران در منطقه سیاتل نظر دهد. پس از شنیدن این خبر، این داستان را به روز خواهیم کرد.

اقدام به کاهش مشاغل طی هفته ای انجام می شود که به ویژه برای اخراج کارکنان در بخش فناوری سخت بوده است.

مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کرد که از هم اکنون تا پایان ماه مارس 10000 شغل را تعدیل می کند که حدود 5 درصد از نیروی کار شرکت با بیش از 220000 کارمند را تشکیل می دهد. حداقل 878 نفر از این اخراج ها در دفاتر مایکروسافت در ردموند، بلوو و ایساکوه، واشنگتن هستند.

آمازون 18000 کارمند شرکتی و فناوری را اخراج می کند، از جمله حداقل 2300 نفر در منطقه سیاتل.

ایمیل کامل ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت به کارمندان گوگل:

کارمندان گوگل،

چند خبر سخت برای به اشتراک گذاشتن دارم. ما تصمیم گرفته ایم که نیروی کار خود را تقریباً 12000 شغل کاهش دهیم. ما قبلاً یک ایمیل جداگانه برای کارمندان آسیب دیده ایالات متحده ارسال کرده ایم. در کشورهای دیگر، به دلیل قوانین و رویه های محلی، این روند طولانی تر خواهد بود.

این به معنای خداحافظی با افراد فوق العاده با استعدادی است که برای استخدام آنها سخت تلاش کردیم و دوست داشتیم با آنها کار کنیم. من عمیقا از این موضوع متاسفم. این واقعیت که این تغییرات زندگی کارمندان Google را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بر من سنگینی می‌کند، و من مسئولیت کامل تصمیم‌هایی را که ما را به اینجا رسانده است، می‌پذیرم.

در دو سال گذشته دوره هایی از رشد چشمگیر بوده است. برای تطبیق و تقویت این رشد، ما برای یک واقعیت اقتصادی متفاوت از آنچه امروز با آن روبرو هستیم استخدام کردیم.

من به خاطر قدرت ماموریت ما، ارزش محصولات و خدمات و سرمایه گذاری اولیه ما در هوش مصنوعی، به فرصت فوق العاده ای که پیش رو داریم، اطمینان دارم. برای گرفتن کامل آن، باید انتخاب های سختی داشته باشیم. بنابراین، بررسی دقیق حوزه‌ها و عملکردهای محصول را انجام دادیم تا اطمینان حاصل کنیم که افراد و نقش‌های ما با بالاترین اولویت‌های ما به‌عنوان یک شرکت همسو هستند. نقش هایی که ما حذف می کنیم نتیجه این بررسی را نشان می دهد. آنها Alphabet، حوزه های محصول، عملکردها، سطوح و مناطق را پوشش می دهند.

خطاب به کارمندان Google که ما را ترک می‌کنند: از اینکه سخت تلاش می‌کنید برای کمک به مردم و کسب‌وکارها در همه جا متشکریم. نظر شما ارزشمند بوده است و ما از آن سپاسگزاریم.

در حالی که این انتقال آسان نخواهد بود، ما از کارکنان حمایت خواهیم کرد تا به دنبال فرصت بعدی خود باشند.

در آمریکا:

  • ما در طول دوره اطلاع رسانی کامل (حداقل 60 روز) به کارمندان پرداخت خواهیم کرد.
  • ما همچنین یک بسته انفصال از 16 هفته حقوق به اضافه دو هفته برای هر سال اضافی در Google ارائه خواهیم داد و حداقل 16 هفته واگذاری GSU را تسریع خواهیم کرد.
  • پاداش 2022 و مرخصی باقیمانده را خواهیم پرداخت.
  • ما 6 ماه مراقبت های بهداشتی، خدمات کاریابی و پشتیبانی مهاجرت را برای افراد آسیب دیده ارائه خواهیم داد.
  • در خارج از ایالات متحده، ما از کارمندان مطابق با شیوه های محلی حمایت خواهیم کرد.

به عنوان یک شرکت تقریباً 25 ساله، باید چرخه های اقتصادی سختی را پشت سر بگذاریم. این زمان‌های مهمی برای تقویت تمرکز، مهندسی مجدد پایه هزینه‌ها و هدایت استعداد و سرمایه‌مان به سمت بالاترین اولویت‌هایمان است.

محدود بودن در برخی زمینه ها به ما امکان می دهد در برخی دیگر شرط بندی های بزرگ داشته باشیم. اولین حرکت این شرکت در زمینه هوش مصنوعی سال ها پیش منجر به پیشرفت های پیشگامانه در تجارت ما و کل صنعت شد.

به لطف این سرمایه گذاری های اولیه، محصولات Google بهتر از همیشه هستند. و ما آماده می شویم تا برخی از تجربیات کاملاً جدید را برای کاربران، توسعه دهندگان و مشاغل به اشتراک بگذاریم. ما با هوش مصنوعی در محصولات خود فرصت قابل توجهی در پیش داریم و آماده هستیم که با جسارت و مسئولانه به آن نزدیک شویم.

همه این کارها بسط «بی توجهی سالم به غیرممکن ها» است که از ابتدا در هسته اصلی فرهنگ ما قرار داشته است. وقتی امروز به اطراف گوگل نگاه می کنم، همان روحیه و انرژی را می بینم که تلاش های ما را هدایت می کند. به همین دلیل است که من به توانایی خود در انجام ماموریت خود حتی در سخت ترین روزهایمان خوشبین هستم. امروز قطعا یکی از آنهاست.

من مطمئن هستم که شما سوالات زیادی در مورد اینکه چگونه به جلو حرکت خواهیم کرد دارید. روز دوشنبه یک تالار شهر ترتیب خواهیم داد. برای جزئیات، تقویم خود را بررسی کنید. تا آن زمان، لطفاً مراقب باشید که این اخبار دشوار را جذب می کنید. به عنوان بخشی از این، اگر به تازگی روز کاری خود را شروع کرده اید، لطفاً همین امروز از خانه کار کنید.

– ساندار