• خانه
  • اخبار
  • آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

در این گفتگو قصد داریم شما را با سازنده آزمون های آنلاین و مراحل او و همچنین طراح فرم های آنلاین که برای طراحی انواع فرم ها و پرسشنامه های آنلاین استفاده می شود آشنا کنیم. به شما معرفی خواهیم شد.

سازنده آزمون آنلاین

با گسترش استفاده از اینترنت در زمینه آموزش و یادگیری نیاز به سنجش آنلاین احساس شد.ارزشیابی آنلاین یکی از رایج ترین ابزارهای یادگیری و آموزش آنلاین با طراحی سوالات با بسترهای آزمون است. پلتفرم ایجاد آزمون به شما این امکان را می دهد که تعداد زیادی دانش آموز را در مکان های مختلف به طور همزمان و بدون هیچ محدودیتی تست کنید، طراح آزمون آنلاین این امکان را دارد که به سرعت گزارشی را صادر کند تا فرآیند خسته کننده شود. مدارک امتحانی که یکی از چالش های آزمون حضوری است را حذف کنید. علاوه بر کمبود زمان و مکان برای آزمون های آنلاین، دقت و سرعت بالا در تعیین نتایج از مهمترین مزیت های این دسته از آزمون ها می باشد. برای طراحی می توان از کدنویسی CSS، pHP، HTML و آزمون آنلاین استفاده کرد. استفاده از کدنویسی برای ساخت آزمون های آنلاین نیازمند مهارت های فنی و دانش در این زمینه است، علاوه بر آن تصحیح کد نوشته شده کار سخت و زمان بری است و از سوی دیگر داده های تست را برای در دسترس بودن فضای ذخیره سازی بزرگ حفظ می کند. راه حل دیگر طراحی آزمون آنلاین با کمک سازنده آزمون آنلاین است، سیستم های ایجاد آزمون به راحتی و بدون نیاز به دانش فنی و مهارت در برنامه نویسی و تست آنلاین همه شما را با بالاترین کیفیت ممکن طراحی خواهند کرد.

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

مراحل استفاده از سازنده آزمون آنلاین

طراحی یک آزمون آنلاین استاندارد و با کیفیت با کمک سازنده تست آنلاین مراحل ساده زیادی دارد که عبارتند از:

پس از ثبت نام در سامانه ایجاد آزمون و ورود به قسمت ایجاد آزمون آنلاین، می توانید آزمون مورد نظر خود را طراحی کنید. با ورود به قسمت طراحی سوال می توانید سوالات را طراحی کرده و پاسخ های مورد نظر خود را برای سوالات مشخص کنید.

  • • شرکت در آزمون

پس از تکمیل طراحی سوالات، سیستم به شما لینکی می دهد که می توانید به راحتی با شرکت کنندگان در آزمون به اشتراک بگذارید تا از طریق آدرس مورد نظر در آزمون به صفحه آزمون متصل شوید یا مشاهده کنید که افراد چه مدت به هر سوال پاسخ داده اند.

  • • تصحیح خودکار پاسخ ها

در پایان زمان آزمون، سامانه ایجاد آزمون آنلاین می تواند پاسخ ها را به صورت خودکار بررسی کرده و با توجه به پاسخ های صحیح وارد شده در سامانه، آنها را تصحیح کند و نتیجه شرکت کنندگان را مشخص کند. در پلتفرم اپل، سازمان دهنده می تواند پاسخ سوالات را در این مرحله تغییر دهد و از سیستم بخواهد که پاسخ ها را دوباره تصحیح کند.

  • • مشاهده نتایج و گزارش ها

نتایج آزمون های آنلاین را می توان به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل و مشاهده کرد، گزارش های جامع، نمودارها و برگزارکننده می تواند نتایج آزمون را برای هر شرکت کننده ارسال کند.

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

گردآورنده پرسشنامه و فرم های آنلاین

نظرسنجی و کسب اطلاعات مهم در فضای آنلاین با طراحی فرم ها و پرسشنامه های آنلاین انجام می شود. یکی از سریع ترین و بهترین راه ها برای طراحی پرسشنامه یا فرم نظرسنجی آنلاین و جمع آوری اطلاعات، استفاده از فرم ساز آنلاین است. با استفاده از سامانه‌های فرم‌سازی آنلاین به راحتی می‌توانید فرم‌های نظرسنجی، پرسش‌نامه‌های آنلاین را طراحی کرده و نتایج آن‌ها را از سیستم آنالیز دسته‌بندی کنید. در سازندگان فرم آنلاین ایده آل، مانند طراح فرم آنلاین اپل، می توان ترتیب سوالات را در پرسشنامه های آنلاین بهبود بخشید و داده های به دست آمده را در نمودارها، گزارش ها و … طبقه بندی کرد.

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

مراحل استفاده از فرم ساز آنلاین

برای طراحی فرم با استفاده از فرم ساز آنلاین مراحل ساده زیر را دنبال کنید. وارد سامانه ایجاد فرم آنلاین شوید و پس از ثبت نام، قسمت طراحی فرم را باز کنید.

  • برای طراحی فرم از قالب های آماده یا با استفاده از ابزار سیستم، قالب مورد نظر را انتخاب کنید.
  • سوالات مورد نظر خود را در فرم آنلاین وارد کرده و گزینه های پاسخ را مشخص کنید.
  • در پلتفرم های پیشرفته آنلاین فرم سازی، مانند سیستم اپل، می توانید با افزودن سرویس سفارش نمایش، سوالاتی در مورد فرم ها بپرسید، به عنوان مثال، اگر پاسخ سوال قبلی را دریافت کردید، سوال بعدی مطابق با آن نمایش داده می شود.
  • تنظیمات ممکن مانند طراحی تم، فیلتر سوال و ارسال لینک به پرسشنامه یا نسخه آنلاین را انجام دهید.
  • پس از دریافت پاسخ هتل، می توانید داده های نظرسنجی و به عنوان آمار تحلیلی را در فرم ساز آنلاین مشاهده کنید.

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

سیب؛ هرچی واقعا میخوای

سیستم تست آنلاین و فرم سازی اپل یکی از بهترین و مجهزترین بسترهای آنلاین برای طراحی انواع پرسشنامه آنلاین، تست آنلاین و فرم های نظرسنجی و جمع آوری داده ها می باشد. سازنده آزمون آنلاین Epol با امکاناتی مانند تعیین زمان شروع و پایان آزمون، ردیابی دقیق ورود و خروج کاربر از آزمون آنلاین، امکان محدود کردن ورود مجدد به آزمون، طراحی عالی، قالب بندی، طراحی و ویرایش تشریحی سوالات تست گزینه ها و پاسخ های تست سریع و دقیق یکی از بهترین بسترها برای طراحی آزمون آنلاین با کیفیت است. فرم ساز آنلاین اپل نیز بهترین گزینه برای طراحی انواع فرم ها و پرسشنامه های آنلاین است. سازنده فرم های آنلاین اپول با گزینه های متنوع می تواند در کمترین زمان ممکن فرم ها و پرسشنامه های آنلاین با کیفیت را برای شما طراحی کند. از مهم ترین مزایای طراح فرم آنلاین اپل می توان به امکان استفاده از تصاویر و ویدئو در هنگام طراحی سوالات، امکان دسته بندی داده ها، جستجوی سریع بین پاسخ ها، استفاده از موضوعات متفاوت و جذاب و … اشاره کرد.

آشنایی با ابزارهای بکارگیری آزمون های آنلاین و سیستم های ایجاد فرم ها

اخرین حرف

در این سخنرانی مزایا و مراحل استفاده از ابزار تست آنلاین برای طراحی آزمون های آنلاین و همچنین استفاده از فرم ساز آنلاین برای جمع آوری، دسته بندی و ثبت دقیق انواع اطلاعات مورد بحث قرار گرفت. اپل به عنوان یکی از سیستم های آنلاینی که به شما امکان می دهد به راحتی انواع آزمون ها، فرم ها و پرسشنامه های آنلاین را طراحی کنید، یکی از مقرون به صرفه ترین پلتفرم های آنلاین برای ساخت فرم ها و یک سازنده آزمون تمام عیار است که هر آنچه را که از گزینه ها و ویژگی های متنوع برای این پلتفرم ها.

برگرفته از وب سایت Epol Forming and Testing System https://epoll.pro/