• خانه
  • اخبار
  • آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی
کلینیک آمازون افراد را برای مراقبت از 18 بیماری متصل می کند. این دارو همچنین برای آسم، فشار خون بالا، کلسترول بالا، کم کاری تیروئید و میگرن داروهای تجویزی را ارائه می دهد. (تصویر از طریق کلینیک آمازون)

آیا آمازون می‌تواند به شما کمک کند تا توصیه‌ها و درمان‌های بهداشتی را به همان اندازه که اقلام را درب منزل شما تحویل می‌دهد، ارائه دهید؟

این سؤالی بود که من هنگام آزمایش آخرین تلاش این شرکت در مراقبت های بهداشتی داشتم.

کلینیک آمازون که در اوایل این ماه راه اندازی شد، مراقبت های مبتنی بر پیام را برای 18 بیماری مانند طاسی چشم صورتی و الگوی مردانه برای بزرگسالان بین 18 تا 64 سال ارائه می دهد. کاربران می‌توانند انواع خاصی از داروهای ضد بارداری یا نسخه‌های پر کردن مجدد را برای کلسترول بالا یا آسم، در میان سایر شرایط، درخواست کنند.

کلینیک آمازون در 32 ایالت با استفاده از شرکت های سلامت دیجیتال شخص ثالث مانند SteadyMD و HealthTap فعالیت می کند. مردم می توانند از داروخانه ها، از جمله یکی دیگر از سرمایه گذاری های سلامت آمازون، داروخانه آمازون، درمان را سفارش دهند.

کلینیک آمازون آخرین تلاش این شرکت برای نفوذ به صنعت پرسود و پیچیده مراقبت های بهداشتی است.

این غول فناوری مستقر در سیاتل قبلاً بازار مراقبت های اولیه را با آمازون Care که ترکیبی از خدمات مجازی و خانگی است، هدف قرار داده بود، اما این سرویس را تا پایان سال متوقف می کند. همچنین 3.9 میلیارد دلار برای خرید شرکت مراقبت های اولیه One Medical هزینه می کند.

آمازون کلینیک خدمات باریک تری نسبت به Amazon Care است. یکی از تحلیلگران این مدل را روشی “بسیار سبک” برای ارائه مراقبت نامید.

بر اساس آزمایشی که انجام دادم، خدمات را راحت و ساده یافتم، و ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی توصیه‌های درمانی را به طور مؤثر از طریق یک رابط مبتنی بر پیام ارائه می‌کند.

من از یک بیماری رایج که توسط کلینیک آمازون درمان می شود رنج می برم: بیماری حرکت. فکر کردم که کلینیک می تواند یک قرص برای دفعه بعد که من یک دعوت شاد برای یک سفر دریایی بعد از ظهر دریافت کردم آماده کند.

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی
کلینیک آمازون اطلاعات سلامتی را از طریق چک لیست ها و فیلدهای متنی جمع آوری می کند. (تصویر از طریق کلینیک آمازون)

صفحه فرود کلینیک آمازون پیوندهایی به اطلاعاتی در مورد گزینه های درمان بیماری سفر ارائه می دهد، که به من ایده ای در مورد انتظارات را داد. من با حساب آمازون خود وارد شدم و یک پین تنظیم کردم.

سپس مجوز HIPAA (قانون مسئولیت پذیری و مسئولیت پذیری بیمه سلامت) به من ارائه شد که اجازه می داد اطلاعات سلامتی را از طرف من به ارائه دهندگان منتقل کنم.

با توجه به مجموعه داده های گسترده آمازون در مورد رفتار خرید مصرف کننده، کنترلی بر نحوه مدیریت این شرکت با اطلاعات سلامت شخصی وجود دارد.

مادرم به من یاد داد که همه قراردادها را بخوانم، بنابراین فرم HIPPA کلینیک آمازون و صفحه‌ای را بررسی کردم که به وضوح نشان می‌دهد که این سرویس چگونه از داده‌های بهداشتی استفاده می‌کند. قانون سرعت من را کند کرد و زبان واضح تر از قبل باعث می شد در اعطای معافیت احساس اطمینان بیشتری کنم.

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی
یک پنجره پاپ آپ داروخانه آمازون را به عنوان یک گزینه ارائه می دهد. کاربران همچنین می توانند داروخانه خود را انتخاب کنند. (تصویر از طریق کلینیک آمازون)

سپس به من پیشنهاد شد که از SteadyMD یا HealthTap به عنوان ارائه دهنده استفاده کنم. من HealthTap را انتخاب کردم و یک سند رضایت از خدمات ارائه شد که همچنین خط مشی رازداری HIPAA آن را مشخص می کرد. بخشی از توافق شامل موافقت با افشای داده‌های شناسایی نشده برای اهداف تحقیقاتی یا «به عنوان بخشی از مجموعه داده‌هایی است که نام شما و سایر اطلاعاتی که مستقیماً می‌تواند شما را شناسایی کند حذف می‌شود».

من علائمم را شرح دادم و به سؤالات گسترده تری در مورد سابقه پزشکی خود، عمدتاً از طریق چک لیست پاسخ دادم. این سرویس همچنین در پایان از من یک سوال باز پرسید: “آیا چیز دیگری وجود دارد که بخواهید با پزشک خود در میان بگذارید؟”

من روی “سفارش خود را قرار دهید” کلیک کردم و هزینه مشاوره 30 دلاری را پرداخت کردم. هزینه های مشاوره بسته به ارائه دهنده متفاوت است و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

این سرویس با ارائه داروخانه آمازون به عنوان یک گزینه، پرسید که از کدام داروخانه می خواهم استفاده کنم. داروخانه خانوادگی محلی من، Katterman’s، نیز در پایگاه داده آنها بود.

در عرض ده دقیقه بعد از ظهر جمعه، یک پیامک و یک ایمیل هشدار دریافت کردم. وارد پورتالی شدم که پرستاری خودش را معرفی کرده بود و من را به اسم کوچکم صدا کرده بود. او پیامی در مورد مزایا و معایب دو دارو و یک پچ نسخه ای پشت گوشش گذاشت.

من در مورد تفاوت بین قرص ها و مدت زمان ماندگاری آنها سوال پرسیدم. ده دقیقه دیگر گذشت و من پاسخ هایی داشتم.

موارد بیشتری وجود داشت و من در نهایت نسخه ای برای یک داروی بدون نسخه، Meclizine دریافت کردم. همچنین نکاتی مانند اجتناب از مطالعه در حین حرکت و مصرف زنجبیل، یک داروی رایج، دریافت کردم.

تعامل حرفه ای، دلپذیر و واضح بود – و آسان بود. این هزینه همچنین شامل دو هفته برای پیگیری ارتباطات پس از مشاوره اولیه است.

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی
رابط کلینیک آمازون به طور سیستماتیک اطلاعات سلامتی را جمع آوری می کند. (تصویر از طریق کلینیک آمازون)

چک لیست علائم و استانداردسازی پرسش ها و پاسخ های بالینی یک معامله کارآمد را ایجاد می کند. اما درمان بیماری‌هایی مانند بیماری حرکت یا عفونت‌های سینوسی در مقایسه با بسیاری از مراقبت‌های بهداشتی آسان است و شرایط پزشکی پیچیده‌تر می‌تواند در قالب سخت‌تر باشد.

مشخص نیست که آمازون چگونه از کلینیک آمازون درآمد کسب می کند و آیا درآمد خود را با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از راه دور شخص ثالث به اشتراک می گذارد یا خیر.

رقبای بالقوه شامل استارت آپ هایی هستند که گزینه هایی را برای شرایطی مانند ریزش مو و سلامت جنسی ارائه می دهند، از جمله Ro، Hims & Hers و Thirty Madison.

کلینیک آمازون بخشی از روند رو به رشد ارائه “مراقبت های ناهمزمان” از طریق سیستم های مبتنی بر پیام است. این مدل تعاملات چهره به چهره وقت گیر را حذف می کند و امکان ارتباط دقیق از طریق متن را ارائه می دهد.

داشتن یک گزینه آنلاین مقرون به صرفه مانند آمازون کلینیک مرتبط با نام تجاری معروفی مانند آمازون می تواند به افراد کمک کند تا به دنبال شرایط رایجی باشند که در غیر این صورت ممکن است نادیده گرفته شوند و به آنها در دریافت مجدد نسخه پزشک کمک کند.

اما برخی از افراد ممکن است تعامل چهره به چهره را از دست بدهند. ویزیت های کوتاه به ایجاد یک رابطه با پزشک کمک می کند که می تواند به پیشگیری از مشکلات جدی سلامتی کمک کند. جالب است که ببینیم آمازون چگونه کلینیک آمازون را در One Medical ادغام می کند.

آزمایش کلینیک آمازون، آخرین تلاش غول فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی
اعلان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از HealthTap از طریق آمازون کلینیک. (تصویر از طریق کلینیک آمازون)

آمازون با آمازون کلینیک، وان مدیکال و داروخانه آمازون در حال ایجاد چندین نقطه ورودی برای مصرف کنندگان است تا از طریق غول فناوری به مراقبت های پزشکی دسترسی داشته باشند. محصولاتی مانند نوار سلامتی Halo View آمازون و یک ردیاب خواب در کنار تخت که اخیراً راه اندازی شده است فرصت دیگری را برای ادغام ارائه می دهد و می تواند برای یادآوری به مردم برای پر کردن نسخه های خود در داروخانه آمازون استفاده شود.

آرایه های حاصل از داده های بهداشتی می تواند عظیم باشد. به گفته برخی از کارشناسان صنعت، آمازون می‌تواند فراتر رفته و مشوق‌هایی را برای ترکیب داده‌های سلامت خصوصی با اطلاعات مصرف‌کننده ارائه دهد و از این داده‌ها می‌توان برای ساخت مدل‌های پیش‌بینی‌کننده استفاده کرد.

مدل کلینیک آمازون برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی، آمازون را از کسب‌وکار دشوار صف‌بندی کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و زیرساخت‌های فیزیکی مورد نیاز Amazon Care خارج می‌کند.

آرون مارتین، مدیرعامل آمازون بهداشت و درمان، در یک رویداد اخیر گفت: کار با فروشندگان شخص ثالث “احتمالاً از نظر نحوه عملکرد ما در مراقبت های بهداشتی درست است.”

با توجه به اندازه، پیچیدگی و پتانسیل فناوری برای تغییر بیشتر بازار مراقبت‌های بهداشتی، این بخش به عنوان یکی از محتمل‌ترین صنایعی که آمازون می‌تواند ستون چهارم کسب‌وکار خود را در کنار سه مورد موجود خود بیابد: خدمات وب آمازون، آمازون پرایم، ظهور کرده است. و بازار آمازون

و به نظر می رسد آمازون با وجود اخراج ها و اخراج های اخیر در سایر بخش های تجارت خود، به سرمایه گذاری در بخش مراقبت های بهداشتی ادامه خواهد داد. اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، در یادداشتی به کارمندان درباره کاهش مشاغل، مراقبت های بهداشتی را یکی از «ابتکارات جدیدتر این شرکت خواند که ما چندین سال است روی آن کار کرده ایم و متعهد به دنبال کردن آن هستیم».