• خانه
  • اخبار
  • آزادی؛ نام چهارمین کپسول دراگون شرکت فضایی

آزادی؛ نام چهارمین کپسول دراگون شرکت فضایی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آزادی؛ نام چهارمین کپسول دراگون شرکت فضایی

به گفته یکی از فضانوردان ناسا، اسپیس ایکس نام چهارمین کپسول دراگون خود را منتشر کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، فضانورد ناسا اخیرا در توییتی از تصمیم اسپیس ایکس برای نامگذاری چهارمین کپسول دراگون به نام آزادی خبر داد. کپسول جدید قرار است چهارمین گروه از مسافران را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کند. کایل لیندگرن، فضانورد ناسا و فرمانده ماموریت کرو 4 در توییتی اعلام کردند که کپسول جدید کپسول آزادی نامیده می شود و مسافران ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی کپسول آزادی فرستاده می شوند.

مدت زمان پرواز خدمه 4 ماه آینده است. لیندگرن در این ماموریت به همراه دو فضانورد ناسا و یک فضانورد از آژانس فضایی اروپا به ایستگاه فضایی سفر خواهد کرد. لیندگرن علاوه بر ذکر، دلیل نامیدن آن را یکی از حقوق اساسی بشر ذکر می کند و نشان می دهد که صنعت و نوآوری نیز از این حقوق بشر تجلیل خواهند کرد.

به گفته این فضانورد، یکی دیگر از دلایل نامگذاری آن، ادای احترام به موشک مرکوری رداستون 3 است که قبلا با نام Freedom 7 شناخته می شد، که اولین فضانورد آمریکایی را در سال 1961 به فضا پرتاب کرد. به دلیل جنگ و درگیری بین روسیه و اوکراین، تصمیماتی برای لغو پرتاب موشک های روسی گرفته شده است. پس از بازنشستگی، ایالات متحده مجبور شد از موشک های روسی سایوز استفاده کند. اما ساکنان کپسول اژدها اوضاع را تغییر دادند. لیندگرن گفت: در واقع با کمک اسپیس ایکس، این پروژه در حال احیای ظرفیت ملی است و به همین دلیل ما از نبوغ و سخت کوشی افراد درگیر در این ماموریت قدردانی خواهیم کرد.