• خانه
  • اخبار
  • آخرین شمارش آرا نشان می دهد که سیاتل طرح تغییر رای گیری اولیه را تایید می کند

آخرین شمارش آرا نشان می دهد که سیاتل طرح تغییر رای گیری اولیه را تایید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آخرین شمارش آرا نشان می دهد که سیاتل طرح تغییر رای گیری اولیه را تایید می کند

رای گیری از طریق پست
(عکس انتخابات شهرستان کینگ)

رأی دهندگان سیاتل تقریباً در مورد تغییر نحوه رأی گیری شهر در انتخابات مقدماتی تقریباً به طور مساوی تقسیم شده اند، اما آخرین شمارش به نفع یک رویکرد جدید است.

از رأی دهندگان در انتخابات هفته گذشته دو سؤال پرسیده شد: اول، آیا می خواهند نحوه رأی دادن خود را در رقابت های مقدماتی سیاتل تغییر دهند، و دوم، اگر رأی دهند چگونه باید تغییر کند.

نتایج اولیه نشان داد که رای دهندگان اندکی از وضعیت موجود حمایت می کنند، اما شمارش شمارش که در روزهای شنبه و دوشنبه منتشر شد نشان داد روند معکوس شده است و 50.53 درصد از رأی دهندگان موافق بودند که با 2924 رأی پیشی گرفتند. کمی بیش از 60 درصد از آرای سیاتل تا اواخر بعد از ظهر دوشنبه شمارش شده بود.

در مورد سوال دوم که برگه رای باید به چه چیزی تغییر کند، رأی دهندگان به وضوح از گزینه رتبه بندی شده با عنوان گزاره 1B در برگه رأی موافق بودند. انتخاب رتبه‌بندی‌شده با بیش از ۷۵ درصد تأیید، گزینه جایگزین، به نام رأی تأیید را شکست داد.

معیار انتخاب رتبه بندی توسط FairVote واشنگتن رهبری شد و از حمایت دموکرات های کینگ کانتی، اتحادیه زنان رای دهنده و رای دهندگان محافظه کار واشنگتن برخوردار بود.

Pivotal Ventures، شرکتی که توسط ملیندا فرنچ گیتس تأسیس شده و از توانمندسازی زنان حمایت می‌کند، اخیراً انتخاب رتبه‌بندی شده را «راهی بهتر برای رأی دادن» نسبت به برگه‌های رأی سنتی می‌داند. یک پست وبلاگ تبلیغاتی در سایت Pivotal Ventures می‌گوید که انتخاب رتبه‌بندی منجر به انتخاب بیشتر زنان و نامزدهای اقلیت می‌شود که منجر به نمایندگان بیشتر دولت‌ها می‌شود. او به تحقیقاتی اشاره کرد که به این نتیجه رسیدند که این رویکرد منجر به تشکیل اولین شورای شهر نیویورک با اکثریت زنان شد. او در مورد تأثیر احتمالی رأی تصویب اظهار نظری نکرد.

انتخاب رتبه بندی به رای دهندگان اجازه می دهد تا نامزدها را به ترتیب اولویت رتبه بندی کنند. پس از شمارش آرا، کم محبوب ترین گزینه حذف می شود، سپس آرا با گزینه دوم که بالاترین رتبه را برای کسانی که نامزد حذف شده را به عنوان اولین انتخاب خود معرفی کرده اند، بازشماری می شود.

با شمارش بیشتر آراء، ما به وضوح می بینیم که ساکنان سیاتل خواهان رای گیری با انتخاب رتبه بندی شده هستند. استفانی هاتون، مدیر عامل FairVote واشنگتن، از طریق ایمیل گفت: کمپین ما احساس اعتماد به نفس دارد و ما از حرکتی که در سیاتل و در سراسر واشنگتن برای انتخابات بهتر شاهد هستیم هیجان زده هستیم.

FairVote واشنگتن همچنین از اصلاحات با انتخاب رتبه بندی در دو ناحیه ایالت حمایت کرد. در آخرین نتایج، رای دهندگان در شهرستان کلارک و شهرستان سن خوان حرکت به انتخاب رتبه بندی را رد کردند، با 58 درصد مخالفت در شهرستان کلارک، که شامل ونکوور، واشنگتن، و نزدیک به 55 درصد در شهرستان سن خوان مخالف بودند.

کمپین رأی مثبت توسط چندین کهنه‌کار عرصه فناوری سیاتل، از جمله لوگان باورز، مدیر سابق آمازون و کارآفرین رهبری شد. تروی دیویس. این تلاش از سوی اتاق فکر مرکز علوم انتخابات تامین مالی شد. سام بنکمن-فرید، موسس صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اخیراً منحل شده است. جان هگمن، معاون متا مستقر در سیلیکون ولی؛ آویل گینزبورگ، سرمایه‌دار سیاتل؛ و دیگر.

انتخاب رتبه‌بندی شده جایگزین رایج‌تری نسبت به رأی‌گیری تأیید است. این در انتخابات ایالتی در آلاسکا و مین و همچنین مسابقات محلی در نیویورک و سایر شهرداری‌ها است.

اگر رأی گیری انتخابی در نهایت برای سیاتل تأیید شود، نیاز به تغییراتی در روند انتخابات این شهرستان دارد و تا سال 2027 اجرایی نخواهد شد. انتخابات در 29 نوامبر تأیید می شود.

طرفداران رأی مثبت از تأثیر بالقوه انتخاب رتبه بندی ناامید شده اند، با توجه به فاصله زمانی تا اجرای آن، و همچنین سیستم جنگلی موجود «اولیه» ایالت، که در آن رأی دهندگان همه نامزدهای اولیه را در نظر می گیرند و دو نفر اول بدون توجه به پیشرفت می کنند. از حزب

آرون هملین، مدیر اجرایی مرکز علوم انتخاباتی، از طریق ایمیل گفت: «ما رای‌دهی رتبه‌بندی را به‌عنوان اصلاحات رأی‌دهی معنی‌دار در سیاتل نمی‌بینیم».

وی افزود: «در حالی که ما به رای دهندگان سیاتل امیدوار بودیم، اما همچنان به روند دموکراتیک احترام می گذاریم. ممکن است هنوز فرصتی برای واشنگتنی ها وجود داشته باشد که در ادامه مسیر، رأی موافق را احساس کنند.»