• خانه
  • اخبار
  • آخرین ساز جیمز وب نیز به نقطه فوق العاده سرد منفی 226 درجه سانتیگراد رسید

آخرین ساز جیمز وب نیز به نقطه فوق العاده سرد منفی 226 درجه سانتیگراد رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آخرین ساز جیمز وب نیز به نقطه فوق العاده سرد منفی 226 درجه سانتیگراد رسید

پس از سال ها تلاش، تیم تلسکوپ فضایی جیمز وب اعلام کرد که آخرین ابزار این تلسکوپ به نقطه فوق العاده سرد منفی 266 درجه سانتیگراد رسیده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، راه کالیبراسیون تلسکوپ فضایی جیمز برای رصدهای علمی در کیهان نقطه عطف دیگری را پشت سر گذاشت. اکنون این تلسکوپ قدرتمند توانسته است آخرین ابزار خود را به دمای بالای صفر مطلق برساند.

آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، که بر ابزار مادون قرمز متوسط ​​جیمز وب تمرکز دارد، گفت که خنک‌سازی موفق می‌تواند به مطالعه اجرام فضایی در نور فروسرخ به تلسکوپ کمک کند. این تلسکوپ برای تشخیص دقیق نور مادون قرمز باید خنک شود و به دمای بسیار پایین برسد. این دما معادل منفی 266 درجه سانتیگراد است که تا کنون یک فرآیند پیچیده است. مایک رسلر از آزمایشگاه پیشرانه جت در بیانیه ای اعلام کرد: سال ها آموزش تاکنون انجام شده و اکنون دستورات و تحقیقات این تلسکوپ با موفقیت انجام می شود. قبلاً تمام فرآیندهای مرتبط نوشته و تمرین می شد. پس از انتشار داده ها و اطلاعات پیشرفته، ما کاملاً در مورد همه چیز همانطور که انتظار می رود هیجان زده هستیم.

دستیابی به دمای فوق العاده سرد یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی جیمز وب در چند ماه است که شامل تراز کردن، آینه ها و آماده سازی ابزار می شود. تنظیم ابزارها در حالی ادامه یافت که جیمز وب در حال خنک شدن بود و اکنون روی یک طرح کار می کند.