• خانه
  • اخبار
  • آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.
Atomo نوشیدنی‌های سرد Ultra Smooth و Classic Black را می‌فروشد و Latter را با بلغور جو دوسر اواخر تابستان امسال عرضه می‌کند. (عکس اتم)

آتومو، یک شرکت قهوه مستقر در سیاتل که نوشیدنی‌های بدون دانه‌های پایدار خود را تولید می‌کند، 40 میلیون دلار بودجه جدید جمع‌آوری کرده است.

Atomo همچنین فروش دو محصول اول خود – Classic Black و Ultra Smooth Cold Brews – را به طور رسمی از طریق فروشگاه اینترنتی خود آغاز کرده است. این شرکت برای اولین بار پاییز گذشته میزبان یک پاپ آپ برای فروش سریع تجارت الکترونیک بود.

از سال 2019، Atomo مهندسی معکوس دانه‌های قهوه را اصلاح و مقیاس‌بندی کرده و آن را از فرآیند دم‌آوری قهوه حذف کرده و آن را با یک ترکیب مولکولی مشتق شده از مواد طبیعی پایدار و فرآوری شده از ضایعات گیاهی جایگزین کرده است.

هدف کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی بر مناطق کشت قهوه در سراسر جهان و جایگزینی فرآیند کشت قهوه مخرب برای محیط زیست است. نوشیدنی های آماده اتومو نسبت به قهوه معمولی 94 درصد آب کمتر و 93 درصد انتشار کربن کمتر و 98 درصد مواد فرآوری شده مانند عصاره دانه خرما، ریشه کاسنی و پوست انگور مصرف می کنند.

سرمایه گذاری بزرگ سری A در زمان افزایش نگرانی های اقتصادی برای شرکت ها در سراسر طیف فناوری صورت می گیرد. بسیاری از استارت آپ ها در حال کاهش هزینه ها و کاهش نیروی کار خود هستند، زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر از سرمایه گذاری کنار می روند.

اندی کلیچ، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «رکود معمولاً تأثیر کمتری بر شرکت‌های دارای فناوری‌ها و محصولات پیشرو دارد، و Atomo خوشبختانه یکی از این سازمان‌ها است». ما نسبت به سرمایه گذاری های اخیر خود متعهد اما مسئول خواهیم بود. کاهش قریب الوقوع باید رقابت جدیدی را که وارد بازار می شود کند کند و به ما امکان جذب استعدادهای بزرگ را بدهد.”

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.
اندی کلیچ، مدیرعامل Atomo. (عکس اتم)

Atomo به 35 کارمند افزایش یافته و حدود 12 شغل جدید دارد.

جارت استاپفورت، یکی از بنیانگذاران Atomo و دانشمند ارشد سابق، شرکت را در ماه مه ترک کرد و به گفته لینکدین، اکنون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Dewey Beverage، یک تولید کننده کوکتل کنسرو شده است.

اد هیون، رئیس بخش رشد در Atomo می گوید: «جارت در ماجراجویی بعدی خود است. “میراث او به لطف علم نوآورانه ای است که او در Atomo ایجاد کرد. ما در دستان خوبی با تیم نوآوری خود به رهبری چارلی شاو هستیم.

این شرکت در حال افزایش تولید در یک کارخانه برشته سازی مستقر در سیاتل است که تنها شش بلوک از غول قهوه استارباکس فاصله دارد. در حال حاضر، آنها می توانند حدود 2000 وعده (1 وعده در هر جعبه) پخت و پز سرد در روز تولید کنند.

4 بسته Black Black در وب سایت Atomo برای پیش خرید با قیمت 22 دلار موجود است. قیمت بسته 8 تایی 40 دلار و بسته 24 تایی 120 دلار است. این نوشیدنی به عنوان “یک نوشیدنی سرد متوسط ​​پخته شده با رنگ های کاکائو، میوه های تیره و کمی دود” توصیف می شود. محصولات در تاریخ 15 جولای ارسال خواهند شد.

برنامه های رشد مداوم شامل ارائه محصولات در مکان های خرده فروشی منتخب در اواخر امسال است. Atomo همچنین در تابستان امسال یک مرکز پردازش مواد در کالیفرنیا افتتاح می‌کند که به استارت‌آپ اجازه می‌دهد با کشاورزان بیشتری در دره کواچلا برای بازسازی چاله‌های خرما همکاری کند.

Atomo تاکنون 51.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. دور آخر توسط S2G Ventures، AgFunder و Horizons Ventures رهبری شد.

راب لکلرک از AgFunder در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «تقاضا برای قهوه سال به سال افزایش می‌یابد، با تغییرات آب و هوایی تأثیر قابل‌توجهی بر مناطق کشاورزی که به نوبه خود از طریق قیمت و در دسترس بودن بر مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد». فن آوری های انقلابی معرفی شده توسط Atomo بخشی از راه حل برای نسل های آینده خواهد بود تا آنها بتوانند همچنان از نوشیدنی های مورد علاقه خود لذت ببرند.